بهمن ۰۴, ۱۳۹۷

یادداشت:نقش دانشجویان در عدالتخواهی و مطالبه گری

مرحله اول در مطالبه گری می تواند انتقاد از مسئولان و یادآوری وجدان کاری به آنان باشد البته باید مراقب بود تا حب و بغض های سیاسی و نیت های غیر الهی در مطالبات قرار نگیرد.
مرحله بعد نیز می تواند ارائه راه حل به مسئولان باشد.مسائلی چون …

پس از انقلاب شاهد آن بودیم که بعضی از مسئولان یا دچار ضعف شدند و یا از مسیر اصلی خود خارج شده اند.سالهاست سیاستمدارانی که با خیانت از انقلاب زاویه گرفته اند و به عناصر بیگانه پناه برده اند و یا مدیرانی که اخبار فساد اقتصادی شان به گوش می رسد،این دغدغه را میان جوانان مومن و انقلابی ایجاد کرده است تا بدنبال تحقق گفتمان عدالتخواهی باشند.
این روزها که دارد بی تفاوتی نسبت به مسائل سیاسی و یا سیاست زدگی را در میان جوانان ترویج می شود،این دانشجویان بوده اند که بارها نشان داده اند پاسدار ارزش ها می خواهند باشند نه منافع خود،بنابراین در همه عرصه ها و در همه لایه ها این ماموریت را برای خود ایجاد کرده اند تا گفتمان عدالتخواهی را مطالبه گری کنند.
در واقع نقاط هدفی که دانشجویان با آن رو به رو می شوند مسئولان و مدیران اجرایی خواهد بود.
مرحله اول در مطالبه گری می تواند انتقاد از مسئولان و یادآوری وجدان کاری به آنان باشد البته باید مراقب بود تا حب و بغض های سیاسی و نیت های غیر الهی در مطالبات قرار نگیرد.
مرحله بعد نیز می تواند ارائه راه حل به مسئولان باشد.مسائلی چون بیکاری،ازدواج،مفاسد سیاسی و اقتصادی می تواند از مهمترین دغدغه های این روزهای دانشجویان باشد که علاوه بر نقد،راهکارهای مناسب را نیز به آنان ارائه دهند.
روحیه جهادی این جوانان و دانشجویان مصداق بارز “مامور به انجام وظیفه بودن”،”توکل به خداوند” و القای “مدیریت توحیدی و جهادی” میان مسئولان می باشد.
نکته مهمی که نباید از آن غافل شد این است که مدیران و مسئولان نباید از این انتقادات دلگیر شوند و با فرار رو به جلو،برخورد نامناسب را داشته باشند بلکه باید با وقعیات رو به رو شوند تا بواسطه استفاده از این انتقادات و راهکارها به رشد واقعی برسند.

 به قلم مجتبی اسمعیل زاده ساروکلایی

منتشر شده در تحلیل پرس

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *