مرداد ۰۱, ۱۳۹۷

** سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گرامی باد **

 امروز ۲۶ مردادماه، سالروز ورود آزادگان سرافراز کشورمان به خاک پرافتخار ایران اسلامی است؛ روزی که کاروان سربلند آزادگان پس از سال‌ها غربت و مظلومیت به سرزمین کشورمان پای گذاشتند و چهره‌های ماندگار و مشعشع آنها، فضای ایران اسلامی را مزین و نورانی کرد.

مردان استوار و پاک‌نهادی که در میدان و جنگی نابرابر، میان حق و باطل، بی‌هیچ تعلل و تشکیکی راه ایثار و گذشت را برگزیدند و جانانه به مصاف با اهریمنان و دشمنان دین و میهن شتافتند.

در میان اسرای جنگ تحمیلی، اقشار مختلفی را می‌توان مشاهده کرد؛ از نوجوانی که تاریخ تولد خود را در شناسنامه تغییر داده تا میانسالان و پیران سختکوش.

یکی از اقشار جامعه که همواره در دوران دفاع مقدس نقش برجسته و تأثیرگذاری داشتند، جامعه فرهنگیان هستند؛ افرادی که سنگر ازخودگذشتگی و جهاد با دشمنان این مرزوبوم را با کلاس درس معاوضه کردند و معلم و نماد زیباترین صحنه‌های رشادت و جوانمردی شدند.

 

درباره نویسنده

این وب سایت متعلق به بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه می باشد که هدف آن اطلاع رسانی از وقایع و رخدادهای دانشگاه ارومیه وفعالیت های بسیج دانشجویی می باشد. /حوزه شهید حسن باقری دانشگاه ارومیه / ** مسئول سایت : سیدامین خسروی ** آدرس پست الکترونیکی : info.uubasij@gmail.com

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *