اردیبهشت ۰۴, ۱۳۹۸

اعزام ۴۰۰ نفر به طرح ولایت دانشجویی استان آذربایجان غربی در مشهد مقدس

 ناحیه بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی برای تربیت نیروهای خود در تراز انقلاب اسلامی، هشتمین دوره از دوره های طرح ولایت در سطح استانی را در مشهد مقدس برگزار نمود.

در افتتاحیه هشتمین دوره طرح ولایت استان آذربایجان غربی حجت الاسلام والمسلمین میرزایی مسئول نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: طرح ولایت یک کار با برکتی است زیرا از این جهت که ما الان در صحنه جهاد علمی هستیم و بدانید که جهاد علمی از جهاد در میدان جنگ فیزیکی بسیار سخت تر است

حجت الاسلام والمسلمین میرزایی افزود: در صحنه ای  قرار داریم که هر روز در فضای مجازی هزاران حملات ناهنجارگرنه و ضداسلام رخ می دهد لذا برای مقابله کردن با این رفتارها باید مجهز و مسلح باشیم و برای مسلح کردن خود باید ساحت اندیشه خودمان را تقویت کنیم تا بدنبال آن ساحت رفتار و اخلاق نیز مجهز و اصلاح شود.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تصریح کرد: عده ای در همین کشور می گویند فهم ما از دین درست تر است برای مثال همین داعش می خواهد یک چهره جدیدی از اسلام را برای دنیا عرضه کند یا مجموعه آقای شیرازی که یک نماد جدید از تشیع را می خواهد به دنیا عرضه کند پس برای مقابله کردن با این چنین اتفاق های عظیم و خطرناکی که دین اسلام و تشیع را به انحراف  را می کشد باید اندیشه خودمان را مسلح کنیم.

وی در پایان افزود: در این دوره سعی داشته باشید مبانی فکری خودتان را مستحکم تر کنید تا بتوانید از ارزش های خودتان دفاع کنید.

در ادمه جلسه دکتر یکانی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد و مسئول سابق بسیج دانشجویی استان آذربایجان غربی در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه های استان گفت: هدف اصلی از برگزاری دوره های طرح ولایت تبدیل شدن شما عزیزان از افراد انقلابی به عنصر انقلابی و درنتیجه تربیت نیروی انقلابی می باشد.

دکتر یکانی افزود: فضای فعلی انقلاب اسلامی به خصوص در داخل دانشگاه ها با وجود هجمه های فرهنگی از طرف دشمن  نیاز به تلاش بسیار جدی دارد.

در پایان مراسم دانشجویان بعد از صرف نهار و اقامه نماز، مراسم پر فیض دعای عرفه را  برگزار نمودند و بعد از پایان این مراسم معنوی راهی مشهد مقدس شدند.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *