مرداد ۰۱, ۱۳۹۸

سخنرانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه در دیدار دانشجویی با حجت الاسلام سید مهدی قریشی

در دیدار دانشجویی که در مورخ ششم آذر ماه نود و هفت به مناسبت روز دانشجو در محل مصلای امام خمینی شهرستان ارومیه با حضور حجت الاسلام سید مهدی قریشی و نمایندگان تشکل های دانشجویی استان برگزار شد مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه نیز به ایراد سخنرانی پرداخت.

متن سخرانی آقای مهدی منیعی به قرار زیر بود:

بسم الله الرحمن الرحیم
وظیفه جنبش دانشجویی مطالبه گری و آرمانخواهی و ارائه راهکار برای مشکلات کشور میباشد.استکبار ستیزی نیز مولفه اصلی و حیاتی در این جنبش است.
یک روز دانشجویان پیرو خط امام لانه جاسوسی را فتح کردند؛اما امروز، ما هزاران لانه جاسوسی داریم؛متاسفانه ذهن افرادی که وابسته به همان جریانات هستند الان لانه جاسوسی می باشد و باید بتوانیم آن ذهن ها را فتح کنیم.
بدیهی است که در این شرایط ویژه ای که استان آذربایجان غربی داراست ،از لحاظ کشاورزی از لحاظ اقتصادی و البته فرهنگی ظرفیت های مهمی را برای ما محیا ساخته است مثلا از لحاظ فرهنگی استان آذربایجان غربی رنگین کمان مذاهب و اقوام است اما متاسفانه با مدیریت نادرست و غیر صحیح ،مصالح کشور و نظام قربانی مسائل جناحی و قومیتی می شود. مدیریت ناصحیح در مسائل اقتصادی هم وجود داردکشاورزی استان به عنوان بالاترین سرمایه استان مورد توجه قرار نمیگیرد. متاسفانه در مورد شهرک های صنعتی هم قضیه همینطور است با این که شهرک های صنعتی محل ارتزاق کارگران میباشد لاکن در آنجا چیزی جز شهر ارواح باقی نمانده است.
آیا مسئولین کشور به مردم نباید خدمت کنند؟
بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه میتواند با تشکیل کارگروه در فضای نخبگانی و در فضای دانشگاهی با استفاده از دانشجویان و اساتید این مسائل و مشکلات را احصا نمایند اما متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد علارغم دعوت از مسئولین برای حضور در دانشگاه و شنیدن این سخنان متاسفانه در دانشگاه حضور نمی یابند در خواست ما از جناب عالی به عنوان بالاترین مقام استان این است که تذکری داده شود تا مسئولین ذی ربط سخنان ما را بشنوند.
ما دانشجویان ،ما بسیجیان، دلسوزان این کشوریم اگر جز این بود در این مجلس سخن نمیگفتیم با این وجود مورد بی مهری برخی دوستان قرار میگیریم ولی حقیقتا از اول نظام تا به امروز از جان و خون و هیچ چیزی دریغ نکردیم.
با اینکه دانشگاه ها باید به صنعت وصل شود اما ارتباط با صنعت در دانشگاه تبدیل به شعاری بیش نشده است در بنر ها و پوستر ها زیبا می نویسند، همایش برگزار می شود، هزینه های زیادی هم میگردد اما نتیجه ای یافت نمیگردد.
متاسفانه امروزه در دانشگاه مسائلی فرای قانون صورت میگرد تشکلی تخلف میکند ظاهرا برخوردی صورت میگیرد اما سال بعد باوقاحت تر مسائل را بیشتر مطرح میکند و در دانشگاه از جریان هایی که ضد این نظام هستند و در جهت مخالفت این نظام عمل کرده اند از آنها طرفداری کرده و شعار آنها را سر میدهد اما وقتی مطالبه میکنیم هیچ اهتمامی برای برخورد با آن وجود ندارد.
یکی از دغدغه مندی های ما تضعیف جنبش دانشجویی و تبدیل آن ها به گروه های احزاب سیاسی میباشد اما با خود به گور میبرند کسانی که چنین آرزویی دارند.
ما بسیجیان همیشه در اولویت و اقدام خودمان بر این باوریم که فکر اصیل انقلابی را در دانشگاه حفظ کنیم و این مطالبه را از مسئولین خواهیم کرد مسئولینی که خیلی از مشکلات حال حاضر کشور از آن هاست البته درست است که افراد انقلابی زیادی هم وجود دارند اما خیلی مشکلات نقص مسئولین بوده که وجود دارد.
والسلام علیکم و رحمت الله و برکات

در این مراسم بعد از سخنرانی نمایندگان تشکل های دانشجویی حجت الاسلام مهدی قریشی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *