شهریور ۲۸, ۱۳۹۸

سخنرانی پیش از خطبه مسئول بسیج دانشجویی در نماز جمعه شهرستان ارومیه

در نماز جمعه مورخ ۱۶ آذر ماه به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه پیش از خطبه نماز جمعه به ایراد سخنرانی پرداخت.

متن سخنرانی مهدی منیعی به شرح زیر بود:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سلامی گرم و صمیمی و از سر احترام و ارادات به محضر یکایک شما عزیزان، خواهران و برادران ایمانی که در صف های بهشتی و دشمن شکن نماز جمعه شهر ارومیه  توفیق حضور دارید.

بنده مهدی منیعی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه و دانشجوی رشته مهندسی معماری از دانشگاه ارومیه هستم که  امروز فرصت یافته ام تا در پیشگاه خداوند متعال و در محضر شما مردم عزت مند و فهیم، به صاحبان اصلی انقلاب که همانا شما مردم صبور و پرتلاش هستید،  ادای دین نموده و از جانب دانشجویان متعهد و انقلابی استان به بیان دغدغه های شما بزرگواران بپردازم. در ابتدای سخن لازم میدانم از دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان و امام جمعه محبوب و انقلابی شهرستان ارومیه حجت الاسلام و المسلمین قریشی، که این وقت را در تریبون نماز جمعه در اختیار بنده قرار دادند، نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم.

مردم گرانقدر شهر ارومیه امروز به مناسبت دانشجو که روز بزرگداشت سه شهید گرانقدر دانشجو که برای مبارزه با استکبار جهانی و در راس آن آمریکاست، وظیفه دارم از جانب فرزندانتان در مجامع علمی استان، اعلام بدارم که هنوز هم دانشگاه مملو از دانشجویان آرمان خواه انقلابی است که جانانه در مسیر انقلاب روح الله عالمانه قدم برمیدارند.

آن روز دانشجویان سفارت ننگین آمریکا را تسخیر کردند اما ما امروز با افکار و ذهن هایی روبه رو هستیم که آن ها لانه جاسوسی است و باید آن ها را تسخیر کنیم.

ولی به نظرم لازم و ضروری است که قبل از ورود به بحث اصلی مطلبی را البته نه از سر تعارف های مرسوم و معمول این روزها که از سر صداقت، تواضع و آزادگی و حق طلبی مخصوص دوران دانشجویی است، خدمتتان عرض کنم… و آن اینکه، دانشجویان در کنار پرداختن به دروس تخصصی و کاربردی خود، به یک اصل از عمق جان معتقدند که اگر فرصتی برای علم آموزی، پیشرفت و ترقی و کسب توانمندی های مختلف به دست آورده اند بی شک این اتفاق صدقه سر حمایت ها، تلاش ها، تشویق ها و از جیب خرج کردن های یکایک شما اعضای جامعه از کارگر و کشاورز تا کارمند و کاسب بوده و هست بنابراین ما همیشه این جایگاه ارزشمند دانشجویی را را مدیون بیت المال و تک تک شما عزیزان هستیم ،شمایی که در همه عرصه های مورد نیاز این آب و خاک، مرد و مردانه و بدون مصلحت اندیشی و منفعت طلبی و محاسبه گری های مادی، با از خودگذشتگی تمام در میدان حاضر و آماده بوده و هستید .

بزرگواران! دانشجویان امروز ایران نه در دوران پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشته اند و نه دوران دفاع مقدس را دیده اند. ولی با تمام وجود قدردان و سپاس گزار مجاهدت ها و  از جان گذشتگی های شما و پاسدار خون و حق بر زمین ریخته ی شهیدان هستند. به همین دلیل دانشجویان انقلابی امروز با اقتدا به الگو های ارزشمندی چون شهید باکری، شهید باقری و شهید احمدی روشن  این فرزندان نسل سوم و چهارم انقلاب کمر همت را محکم کرده و به میدان آمده اند تا موضوعات اساسی را ساده، دقیق و صادقانه برای ولی نعمتان خود و صاحبان اصلی انقلاب از نگاه جامعه دانشگاهی شرح داده و تبیین نمایند.

مردم انقلابی ایران اسلامی بنده و شما، شیعیان و پیروان مکتبی هستیم که رهبر و پرچمدارش امیرمومنان و فرزندان پاک و مطهرش بوده اند، بنده و شما دانش آموز کلاسی هستیم که آموزگارش سید و سالار شهیدان است.

مردم عزیز شهر ارومیه ما به واسطه تربیتی که از عاشورا و سیدالشهدا آموخته ایم، بارها مشق عزت و سربلندی کرده ایم و آموخته ایم در مقابل هیچ زورگویی گردن کج نکنیم.

بزرگواران! ما به واسطه شاگردی در مکتب امام راحل و عظیم الشانمان، خمینی کبیر (رحمت الله علیه) یاد گرفته ایم به دست و بازوی خود تکیه کنیم و روی پای خود بایستیم و با تکیه بر شعار محوری “ما می توانیم” قطعا مشکلات را حل خواهیم کرد.

پدران، مادران، خواهران و برادران گرانقدر؛  امروز که در خدمت شما هستم به واسطه حمایت های بی دریغ شما، به واسطه تلاش خستگی ناپذیرتان،  به پشتوانه پایمردی و ایستادگی تان و به همت فرزندان غیورتان، با افتخار اعلام میکنم که در همه عرصه هایی که دانشجویان و جوانان این مرز و بوم وارد شده اند و بنا را بر خودکفایی و تکیه بر توان خود گذاشتند،  به لطف و مدد الهی، در قله های رفیع افتخار ایستاده ایم.

در طراحی کشتی های اقیانوس پیما،  در صنعت زیر دریایی های مدرن،  در علم سلول های بنیادی، در علم نانو، در دستیابی به فن آوری طراحی و ساخت موشک های پیشرفته، در طراحی و اجرای چرخه ی سوخت هسته ای و هر جای دیگر که روی پای خودمان ایستاده ایم، آنقدر با سرعت پیش رفتیم و می رویم، که اربابان و کدخدایان پوچ و توخالی دنیا به خاک مذلت نشستند و در برابر عزم و اراده ی فرزندان شما زانو زدند و به دریوزگی اظهار عجز نمودند.

آنجا که به فرزندان شما اعتماد شد، آنجا که چشم طمع از جهانخواران، فرو بستیم و آنجا که منتظر مرحمت دروغین غرب و ایادیش نبوده ایم چنان جهادگونه و شیعه صفت پیش رفتیم که چشم حیرت جهان به دستان جوان ایرانی گره خورد.

از جانب جامعه دانشجویی در جبهه علم و فناوری کشور اعلام می کنم، آماده ایم در هر زمینه ای، از طراحی و ساخت سکوهای نفتی پیشرفته تا طراحی و ساخت فضاپیما و تا پیچیده ترین داروها و زیست فناوری ها، وارد میدان شویم و به اذن پروردگار و یاری حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداه و با حمایت شما و به پشتوانه و دلگرمی مقاومتتان، وارد صحنه جهاد علمی و عملی شویم و هر نیازی که در کشور باشد، چه از لحاظ تکنولوژی و فناوری و چه از لحاظ آبادانی و عمرانی، در هر شکلی که باشد، اراده و مدیریت کشورمان را خودمان به دست گیریم و دست طمع شیطان بزرگ (آمریکا) را از این مرز و بوم کوتاه کنیم.

اما متاسفانه به دلایل عدیده ای من جمله افزایش بی رویه تعداد دانشجو و دانشگاه، عدم مدیریت راهبردی، بی توجهی صاحبان صنایع و مسئولین و تزریق پول بادآورده نفت به دانشگاه رخوت شدیدی در رابطه دانشگاه با جامعه در زمینه های مختلف مانند صنعت، علوم انسانی، کشاورزی و… بوجود  آورده است.

همشهریان و هم وطنانم، دوستان گرانقدر، اساتید و مسئولین حاضر؛ از جانب سنگرداران عرصه علم و فناوری قاطعانه و محکم و برای همیشه و به جهت ثبت در تاریخ انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان، ایران سرافراز، اعلام میکنم تا آخرین قطره خونی که در رگ هایمان جاریست، پای بیعتی که شما و پدران ما با امام راحل و بزرگوارمان نمودند؛ هستیم و دست از یاری و سربازی نائب بر حقش امام خامنه ای عزیز بر نخواهیم داشت. ان شاا…

اما بعد؛

آنچه این روزها دغدغه بسیاری از مستضعفان و پابرهنگان به قول حضرت امام خمینی (ره) صاحبان انقلاب است،  بحث معیشت و گره های اقتصادی موجود در کشور است. دغدغه ای که به تبع مردم شریف ایران، دغدغه جاری قشر دانشجوی کشور نیز شده و لازم است همه ی مردم، مسئولین، سازمان ها و نهادها ی دولتی و خصوصی در گره گشایی از این مشکل، دست به کار شده و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، وارد عرضه جهاد اقتصادی شوند.

در دولت اسلامی مطمئنا به جای اینکه موضوع اول کشور، بودن یا نبودن کنسرت های غیر اسلامی و غیر دینی در شهرهای کشور باشد، بجای تلاش برای تزریق سیاست به ارگان های غیرسیاسی، بایستی موضوع اول، معیشت مردم و روح معنوی و الهی در بین مردم باشد.

 

ما به عنوان دانشجویان و قشر تحصیلکرده دانشگاه های کشور، بر مبنای تحقیق و گزارشات دقیق و کارشناسی، معتقدیم گره تمام مشکلات اقتصادی کشور، اعم از بیکاری،کمبود آب، مشکلات کشاورزی، رکود، تورم، کاهش ارزش پول ملی و حتی رفع تحریم های ظالمانه؛ فقط و فقط با تکیه بر توان داخلی و فرو بستن چشم طمع از دشمنان قسم خورده مردم و ملت ایران، باز خواهد شد. برطرف شدن مشکلات اقتصادی موجود در کشور نیاز به نسخه ای بومی و داخلی دارد که با به کار بردن آن، اقتصاد وابسته و لیبرال کشور، به اقتصادی پویا و اسلامی، متناسب با ظرفیت های کشور پهناور ایران اسلامی مبدل شود.

 

برادران و خواهران ارجمند،

استان ما یکی از پرآب ترین، حاصل خیز ترین و به جهت معادن زیرزمینی از غنی ترین استان های کشور است از طرفی مرز مشترک با چند کشور و پایانه های مرزی و مناطق آزاد موقعیت بسیار مناسبی جهت تجارت و گسترش صنعت فراهم می آورد.

اما متاسفانه با وجود تمام این توانایی های بالقوه متاسفانه سهم استان در تولید ناخالص ملی بسیار پایین بوده و شهرک های صنعتی در رکود شدید بسر میبرند. عدم وجود سیاست گزاری صحیح کشاورزی و فقدان صنایع تبدیلی باعث بروز مشکلات عدیده مانند دپوی محصولات ارزشمند، ارزش افزوده پایین محصولات و تقلیل جایگاه استان در تامین امنیت غذایی کشور در این برهه حساس شده است.

حال وجود این همه پتانسیل و ظرفیت درونی چه معنایی دارد که برای ساده ترین تکنولوژی ها و خدمات، از رستوران و خطوط ریلی گرفته تا خدمات نفتی و بانکی، دست نیاز جلوی دشمنان جنایتکارمان دراز کنیم؟! و نگاهمان به کدخدای شیاطین باشد.

همشهریان عزیز؛

تنها راه برون رفت از مشکلات و معضلات معیشتی و اقتصادی مردم ایران، توجه به اجرای برنامه ی جامع است که تحت عنوان سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با عنایت پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب و به همت متخصصان علم اقتصاد، جامعه شناسی و دیگر علوم مرتبط با اداره اقتصاد کشور،  تدوین شده است و چند سالی است به دولت محترم ابلاغ گردیده است.

مطالبه صریح فرزندان شما در سنگر جهاد علمی و اقتصادی،  اهتمام جدی و سریع به این سیاست های راه گشا و لازم الاجراست. سیاست هایی که به هیچ شخص و نهاد و ارگانی اجازه نمی دهد خون مردم را در شیشه کند و حقوق نجومی و حرام بگیرد، سیاست هایی که با بدعهدی آمریکا، متزلزل نمی شود و ثبات را به اقتصاد ایران هدیه خواهد داد، سیاست هایی که تنها و تنها راه نجات کشور ایران خواهد بود.

درخواستی که دارم این است که امام جمعه محترم با حمایت معنوی از مطالبات تخصصی دانشجویی و مجاب کردن مسوولین برای تعامل بیشتر و بهتر با این جریان، تا به جای تبعیض و نگاه سیاسی  به مشکلات استان دلسوزانه و با نگاه پدری به دنبال حل این مشکلات باشند.

اما یک نکته دیگر درمورد دانشگاه های استان نفوذ برخی تفکرات زاویه دار با اصول انقلاب و لیبرال در سطوح بالای مدیریتی برخی دانشگاه هاست که یکی از مصادیق مهم آن را میتوان در عدم برخورد قاطع طبق قانون با تشکلات مبلغ فتنه و ضد انقلاب و یک بار مصرف دانست.

وقتی تشکلی عکس سران فتنه را در غرفه خود نصب میکند ساده انگاریست که چنین بپنداریم که تمام مسئله تشکلات انقلابی فقط یک عکس است. بلکه مشکل اصلی جاییست که مسئولین دانشگاه حق برخورد با این حرکات را حتی از مسئولین حراست دانشگاه هم صلب میکنند اما انگار فراموش کرده بودند که ما طبق بند م وصیت نامه امام و فرمان آتش به اختیار مقام معظم رهبری حق هرگونه اقدام انقلابی را برای خود محفوظ میدانیم و از عده و عده لازم هم برخوردار هستیم؛

چگونه ممکن است چند روز قبل از برگزاری مراسم روز دانشجو یا یک تلفن از طرف یکی از اعضای شورای تامین شهرستان بدون حتی برگزاری جلسه شورا، مسئولین دانشگاه تصمیم به لغو مجوز سخنران تنها مراسم روز دانشجوی دانشگاه بگیرند اما در سال های گذشته حامیان فتنه مجوز سخنرانی در این روز را داشته اند و به اصول انقلاب و ولایت فقیه طعنه میزدند و اعضای این تشکلات در تریبون رسمی قشر انقلاب را بیشرف و مزدور میخواندند و کانال های ضد انقلاب هم با اشتیاق ویدئو های این مراسمات را باز  نشر میکردند اما مسئولان دانشگاه با سعه صدری عجیب به یک تعلیق نصفه و نیمه بسنده کردند و بسیاری از مسائل دیگر که این همه هست و این همه نیست!

بنده حقیر در پایان عرائضم از همه مسئولین استانی و کشوری، از جانب شما مردم فهیم و انقلابی و از ائمه محترم جماعات مطالبه جدی دارم که در التزام دولت به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برخورد با جریانات ضد انقلاب در دانشگاه که مبدا تحولات است همت جدی گمارند و به هیچ عنوان دست از این خواسته مشروع و بر حق ملت ایران برندارند. علاوه بر این همگی بخصوص خودم را یه هزینه دادن در مسیر ولایت و دوری از منفعت طلبی توصیه مینمایم.

در پایان از خداوند متعال خواستارم تا ما و شما را از اصحاب و یاران آخرالزمانی سیدالشهدا بنویسد و مرگ ما را شهادت در رکاب ولی امرمان امام زمان عجل ا.. تعالی فرجه الشریف قرار دهد.

 ان شاا…

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *